Kradzież rozbójnicza na OTK

Udostępnij na:

Za kradzież rozbójniczą odpowie 32-letni jaworznianin, który ukradł wkrętarkę akumulatorową w sklepie mieszczącym się w dzielnicy OTK. Sprawca, uciekając, zaatakował pracownika ochrony, który próbował zablokować mu wyjście. Agresor po obezwładnieniu został przetransportowany na komendę, skąd trafił do aresztu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

facebook buttonWczoraj popołudniu policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży w sklepie przy Matejki. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 32-letni mężczyzna ukradł wkrętarkę akumulatorową marki „Bosch” o wartości blisko 800 złotych. Sprawca włożył interesujący go produkt do reklamówki i nie mając zamiaru zapłacić za towar, chciał wyjść z nim ze sklepu. Pracownica ochrony, widząc co się dzieje, zainterweniowała, blokując mu wyjście. Wtedy złodziej zaczął się szarpać i odpychać usiłując wybiec ze sklepu. Na niewiele się to zdało, bo po chwili złodziej został zatrzymany przez personel sklepu. Mundurowi ustalili, że to nie pierwszy taki przypadek z udziałem jaworznianina. W sierpniu tego roku mężczyzna dwukrotnie skradł elektronarzędzia na łączną sumę 1600 złotych. Wówczas udało mu się zbiec. Ale jak mówi staropolskie przysłowie „do trzech razy sztuka”… Nic bardziej mylnego. Tym razem będzie odpowiadał także za wcześniejsze kradzieże.

Zatrzymany 32-latek trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje teraz prokurator i sąd. Za tego rodzaju przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet 10 lat więzienia.

Uwaga na złodziei

Kronika policyjna

Zlikwidowali plantację konopi

Śmiertelny wypadek na Pechniku

Autor: KMP Jaworzno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.