Porażka z liderem. Ciężkowianka Jaworzno – LKS Żarki 0:2 [foto]

Udostępnij na:

Mimo ogromnej ambicji zawodnicy Ciężkowianki ulegli w miniony weekend liderowi z Żarek 0:2.

Niewątpliwie team trenera Saternusa był faworytem spotkania, będąc drużyną dojrzalszą oraz zdecydowanie przewyższając gospodarzy warunkami fizycznymi, ale ogromna determinacja i wola walki zawodników z Ciężkowic sprawiły, że mecz mógł się podobać licznie zebranej publiczności i długimi fragmentami trzymał w napięciu.

Początek należał do gości, ale to zawodnicy „Ciężkowianki” dwukrotnie byli o krok od objęcia prowadzenia. Najpierw w 7. minucie z lewej strony ostro dośrodkował Damian Radomski, zaś Tomek Ciołczyk minimalnie przestrzelił w idealnej sytuacji. W 15. minucie golkiper przyjezdnych w sobie tylko wiadomy sposób wybronił potężne uderzenie z wolnego Damiana Radomskiego. Goście jak na lidera przystało  mieli przewagę w polu, ale bezbłędna do czasu gra ciężkowickiej defensywy sprawiła, iż długo nie mogli stworzyć sobie klarownej sytuacji bramkowej. W 33. minucie najlepszy strzelec przyjezdnych Robert Jesionowski po raz pierwszy uwolnił się spod opieki obrońców i tylko brawurowa interwencja Maćka Ciołczyka oraz spore szczęście zapobiegły stracie bramki. W końcówce ten sam zawodnik jak na fightera przystało dwukrotnie głową trafił w poprzeczkę bramki podopiecznych Andrzeja Majki. Obecni na spotkaniu derbowym przed tygodniem w Byczynie zamarli, gdy przed samą przerwą goście wykonywali trzy rzuty rożne pod rząd po których zakotłowało się pod ciężkowicką bramką. Na szczęście defensorzy Ciężkowianki stanęli na wysokości zadania ekspediując piłkę w pole. Tym samym po pierwszej odsłonie mieliśmy bezbramkowy remis, który był korzystny dla walczącej o awans do klasy okręgowej Zgody.

Po przerwie zmotywowani przez swojego szkoleniowca goście przejęli inicjatywę. W 52. minucie pozostawiony bez  opieki Łukasz Piegzik potężnym uderzeniem po raz pierwszy pokonał ciężkowickiego golkipera. W rewanżu Tomek Ciołczyk po błyskotliwym rajdzie lewym skrzydłem zgubił defensywę przyjezdnych, ale w sytuacji sam na sam z ostrego kąta trafił w nogi interweniującego bramkarza Żarek. Niestety kwadrans później po dośrodkowaniu z lewej strony Robert Jesionowski z bliska pakuje piłkę do bramki gospodarzy po raz drugi. Mimo okazji z obu stron rezultat nie uległ zmianie. W dodatku kontuzji doznał dobrze usposobiony w tym dniu Damian Radomski.

W najbliższą środę 27 maja ciężkowicką jedenastkę czeka wyjazd do Okleśnej, zaś w sobotę 30 maja do Ciężkowic zawita drużyna z Regulic.  Udział w rozgrywkach jest dofinansowany  ze środków budżetu miasta Jaworzna w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu rozwoju sportu pn. „Śladami Lewandowskiego”.

LKS Ciężkowianka Jaworzno – LKS Zryw Żarki 0:2 (0:0)

(Piegzik 52, R. Jesionkowski 67)

Ciężkowianka: Ciołczyk Maciej – Miziński, Barański, Bulga Mateusz, Ślusarczyk – Laser, Radomski Mateusz, Chrząścik, Radomski Damian (75. Piętoń) – Ciołczyk Tomasz, Nowak (75. Kocot)

Żarki: Nędza Łukasz – Szafran, Kadłuczka, Jesionowski Kamil, Horawa – Cygan (68. Knapik), Piegzik, Adamczyk, Kurzak (75. Śleziak) – Jesionowski Robert (85. Mrózek), Nędza Patryk (59. PRzebinda)

Autor: (ipra)/JW