Nowe połączenie z Chrzanowem

Udostępnij na:

autobus pkm (Large)Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami od lutego wybrane kursy linii A będą kursowały na trasie Katowice – Jaworzno – Chrzanów. Na temat nowych rozwiązań we wtorek, 30 grudnia rozmawiali Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert i Burmistrz Chrzanowa Marek Niechwiej.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Związku Komunalnego „Komunikacja Międzygminna” w Chrzanowie, Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie i Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jaworznie. Tematem spotkania była kontynuacja i rozszerzenie współpracy w zakresie komunikacji publicznej pomiędzy oboma miastami. Podczas spotkania ustalono, iż od 1 stycznia 2015 roku kontynuowana będzie dotychczasowa współpraca w zakresie połączeń między Jaworznem a Chrzanowem w zakresie linii numer 319.

Przedstawiciele Chrzanowa zaakceptowali także propozycje Prezydenta Jaworzna w zakresie przedłużenia – od lutego 2015 – wybranych kursów linii A do Chrzanowa. Wstępne ustalenia – które wymagają jeszcze po stronie Chrzanowa podjęcia formalnych działań – mówią o 12 parach autobusów linii A w dni robocze i 5 parach w dniu wolne i w święta. Tym samym istnieje realne prawdopodobieństwo, że za kilka tygodni autobusem linii A – obsługiwanym przez jaworznicki PKM – będzie można dojechać z Katowic przez Jaworzno aż do Chrzanowa.

Autor: (ipra)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.