Multikino w Jaworznie!

Udostępnij na:
Galeria Galena w Jaworznie / wizualizacja PA Nova

Galeria Galena w Jaworznie / wizualizacja PA Nova

Po ponad 10 latach przerwy w Jaworznie znów działać będzie kino. W galerii Galena otworzenie 6-salowego kina zapowiedziała sieć Multikino.

Ostatnie kino w Jaworznie – popularną „Sasankę” przy ul. Pocztowej (gdzie obecnie mieści się sklep sieci Biedronka) – zamknięto w 2002 roku po niemal 17 latach działalności ze względu na małą opłacalność takiej działalności. Przez ponad dekadę jaworznianie, którzy chcieli na bieżąco śledzić filmowe nowości musieli jeździć do ościennych miast. Dopiero perspektywa otwarcia nowej – pierwszej w mieście – galerii  handlowej przyciągnęła chętnych inwestorów do ponownego otworzenia kina w Jaworznie. Przez jakiś czas krążyły – raczej w sferze plotek – informacje o tym, że to sieć Helios otworzy w Galenie 5-salowe kino. W ostatnich dniach okazało się, że kino w Jaworznie powstanie, ale otworzy je inna sieć – Multikino. -To bardzo dobra wiadomość przede wszystkim dla mieszkańców Jaworzna. Do tej pory w Jaworznie nie było nowoczesnego multipleksu. – powiedziała  Ewa Bobkowska, prezes zarządu P.A. Nova, która jest głównym inwestorem Galeny.

Jaworznickie kino ma mieć aż 6 sal kinowych, co ze względu na wielkość naszego miasta może być pewnym zaskoczeniem i każe stawiać zapytanie o opłacalność takiej inwestycji. Cała powierzchnia kina ma zająć 1200mkw. Multikino zawsze dba o jak najwyższą jakość swoich sal kinowych i ich wyposażenia a filmy wyświetlane są z najwyższa możliwą jakością obrazu i dźwięku. Oprócz typowych projekcji filmowych w obiektach kierowanych przez Multikino odbywają się również inne dodatkowe wydarzenia takie jak nocne maratony filmowe, poranki z filmami dla dzieci, projekcje na żywo najważniejszych wydarzeń sportowych (np. finału Ligi Mistrzów) czy koncertów.

Multikino należy od 2013 roku do brytyjskiej firmy Vue Entertainment, która jest jednym z  liderów europejskiego rynku kinowego, i posiada ponad 120 kin m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Irlandii, Danii, Portugalii i na Tajwanie. Multikino w Polsce obecnie ma 32 kina i ostatnie regularnie otwiera nowe kina – głównie w galeriach handlowych. W naszym regionie swoje sale ma m.in. w Katowicach (w Galerii Katowickiej), Tychach czy Zabrzu.

Galena to pierwsza galeria handlowa w Jaworznie. -Inwestycja będzie realizowana na obszarze 6,2 ha. Powierzchnia najmu to 31.433 m kw. Zaprojektowane jest 835 miejsc parkingowych oraz ponad 100 lokali handlowo-usługowych. Na parterze znajdzie się parking. Na piętrze galeria handlowa, a na 2. kondygnacji strefa rozrywkowo-rekreacyjna z wielosalowym kinem – mówiła w ubiegłym roku Jadwiga Klejdysz, ze spółki PA Nova realizującej inwestycję w Jaworznie. Dla klientów galerii przewidziano parking na 835 miejsc. Łączny koszt inwestycji to 191,5 mln zł. Komercjalizacją obiektu zajmuje się firma Mayland Real Estate.

Zakończenie inwestycji planowane jest na listopad 2015 roku i patrząc na postęp prac wydaje się to całkiem realną datą. Trudno przewidzieć kiedy Multikino rozpocznie swoją działalność w Jaworznie, ale bardzo możliwe, że stanie się to jeszcze w tym roku.

Autor: DK/(ipra)

Lista komentarzy:

  1. dek
    15 stycznia 2015 at 12:21

    Żeby tylko Carrefoura nie było – już jest ich kilka i wszystkie badziewne i drogie. Może uda się jakieś Tesco – większa konkurencja w mieście.

  2. Iza
    15 stycznia 2015 at 15:33

    Myślę, że te 6 sal jest opłacalne w takim mieście jak Jaworzno. Wprawdzie mamy niespełna 100 tys. mieszkańców, jednak weźmy pod uwagę sąsiedztwo takich miejscowości jak Chrzanów, Imielin, Mysłowice czy nawet Bukowno i Trzebinia. Zakładam, że osoby z tych miast chętnie będą przyjeżdżać do kina w Jaworznie (i to jeszcze Multikina – jednego z lepszych kin, moim zdaniem), podobnie jak my do tej pory jeździliśmy na seanse do Katowic czy Sosnowca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.