Linia A dojedzie do Chrzanowa

Udostępnij na:

autobus solarisZgodnie z tym, o czym pisaliśmy na samym początku roku, od 1 lutego Jaworzno zyska nowe połączenie z Chrzanowem. Linia A będzie teraz kursowała od Chrzanowa przez Jaworzno do Katowic.

W grudniu Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert i Burmistrz Chrzanowa Marek Niechwiej spotkali się w sprawie stworzenia nowego rozwiązania komunikacyjnego, które ułatwiłoby mieszkańcom Jaworzna i Chrzanowa podróżowanie między tymi miastami. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Związku Komunalnego „Komunikacja Międzygminna” w Chrzanowie, Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie i Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jaworznie. Podczas niego zdecydowano się na kontynuację i rozszerzenie współpracy w zakresie komunikacji publicznej pomiędzy oboma miastami.

Nadal między Jaworznem a Chrzanowem będzie kursowała linia 319. Dodatkowo jednak od lutego mieszkańcy będą mogli korzystać z linii A, która dojedzie aż do dworca autobusowego w Chrzanowie. Takie połączenie szczególnie korzystne będzie dla mieszkańców Chrzanowa, dzięki temu bowiem bez przesiadek będą się  mogli dostać do Katowic.

Z trasą „nowej” linii można zapoznać się na grafice przygotowanej przez PKM. Szczegółowe rozkłady jazdy powinny pojawić się w ciągu kilku dni. Wstępne ustalenia mówiły o 12 parach autobusów linii A w dni robocze i 5 parach w dniu wolne i w święta.

linia A do chrzanowa (Medium)

Autor: (ipra)

Lista komentarzy:

  1. korbacz
    19 stycznia 2015 at 19:23

    Jak dobrze mieć mądrego sąsiada każdy to wie. Bardzo szybko i skutecznie porozumiał się nowy burmistrz Chrzanowa Pan Marek Niechwiej z naszym prezydentem Panem Pawłem Silbertem. Ich służby do spraw komunikacji miejskiej zrobiły co do nich należało no i Chrzanowianie mają połączenie bezpośrednie z Katowicami a my Jaworznianie drugą linię autobusową łączącą nas z Chrzanowem przez Byczynę co było konieczne. Brawo aby tak dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.