Paweł Silbert: dziękuję mieszkańcom za zaufanie

Udostępnij na:

paweł silbertPrezydent Paweł Silbert został prezydentem Jaworzna. To będzie już jego czwarta kadencja na tym stanowisku. Udało nam się porozmawiać z nowym-starym prezydentem miasta tuż po tym jak poznaliśmy wstępne wyniki głosowania.

 

 

Po raz czwarty obejmie Pan fotel prezydenta. To chyba najtrudniejsza z dotychczasowych wygranych, bo po dość brutalnej kampanii wyborczej?

Jestem wdzięczny mieszkańcom naszego miasta, że docenili ogromną pracę, jaką włożyliśmy w to żeby Jaworzno wyglądało inaczej i aby mieszkańcy czuli się w nim dobrze. Faktycznie kampania była trudna. Ciężko się znosi takie personalne i nieeleganckie ataki. Na szczęście mieszkańcy nie dali się omamić. Przed nami cztery lata intensywnej pracy. Mam nadzieję, że ten dobry wynik i do rady i w wyborach prezydenckich pozwoli nam skupić się wyłącznie na pracy i na tym by Jaworzno było jeszcze lepszym miejscem niż dotychczas. Chcę raz jeszcze wyrazić ogromną wdzięczność mieszkańcom za to, że mi zaufali. Za to, że widzą zmiany i to jak pracujemy pozytywnie dla miasta. Postaram się też aby ci, którzy na mnie nie głosowali przekonali się do działań jakie będziemy podejmować. Wszyscy są ważni.

Jak Pan sądzi, co zdecydowało o tym, że udało się wygrać ten wyborczy wyścig?

Myślę, że mądrość mieszkańców. Ja mam taką obserwację, że mieszkańcy Jaworzna tym się odróżniają od mieszkańców innych miast, że są bardzo aktywni. I ta aktywność przekłada się na to jak mieszkańcy mocno uczestniczą w życiu miasta w wielu aspektach. Chcę też, aby ta partycypacja społeczna była jeszcze większa. Mam parę pomysłów. Muszę jeszcze je dopracować, omówić z radnymi. Ale liczę, że uda się je wprowadzić.

Jakie pierwsze działania jako nowy prezydent?

Przed nami ukonstytuowanie się nowej rady. Później przyjęcie budżetu. Z punktu widzenia spraw gospodarczych ważnych dla miasta to mam nadzieję, że jeszcze w grudniu uda się uchwalić studium zagospodarowania przestrzennego. To jest bardzo ważny dokument dla mieszkańców jak i również dla filaru gospodarczego, jakim jest energetyka i górnictwo. Nie ma, co zwlekać z tym dokumentem. Traktuje go jako pierwszorzędny w tym momencie. A później rzeczowa praca i przygotowanie się do nowej perspektywy unijnej. Liczę też, że współpraca z nowym zarządem województwa będzie się układać bardzo dobrze.

 

Lista komentarzy:

 1. ważna mieszkanka
  1 grudnia 2014 at 11:28

  Panie Silbert, zatem dotrzymuj pan słowa i twórz nowe miejsca pracy, wpuść do miasta korporacje, biurowce a nie tylko chińczyków ze swoimi halami bo w Jaworznie nie mieszkają sami sprzedawcy i pańscy urzędnicy. Czekamy skoro jesteśmy tacy ważni.

 2. TylkoMowie
  1 grudnia 2014 at 12:24

  Wszystko ładnie, pięknie, ale mówi Pani jakby korporacje dające mnóstwo biurowej pracy pchały się do Jaworzna drzwiami i oknami. Nie pchają i nie będą się pchały przez najbliższe lata, bo bardziej opłaca im się zakładać siedziby w akademickich ośrodkach, gdzie mają doskonałe źródło wykształconej i taniej siły roboczej (a przeciez zawsze mozna wziąć kogoś jeszcze na staż).

  Niestety, Jaworzno nie jest i raczej nigdy nie będzie miastem uniwersyteckim. Mamy takie a nie inne położenie, pomiędzy dwoma dużymi miastami jak Kraków oraz Katowice wraz z aglomeracją, że wypada naszemu miastu rola spokojnego miasta sypialni. Więc nie obwiniałbym urzędującego prezydenta o brak chęci do wpuszczenia korporacji do Jaworzna.

  Inną sprawą jest, dosyć naiwne wymaganie, że prezydent ma tworzyć miejsca pracy, jak i inne komercyjne projekty (podczas poprzednich kampanii zawsze śmieszył mnie argument, że prezydent powinien otworzyć kino). Nie, tworzenie miejsc pracy, jak i miejsc rozrywki to nie działka urzędu miejskiego, ale to działka biznesu i prywatnych inicjatyw. Przekonanie , że władza ma dać prace, to przykre przyzwyczajenie z poprzedniego ustroju. Jedyne co może zrobić prezydent, i co wg mnie robi to przygotowywać miejsce na inwestycje oraz ułatwiać przedsiębiorcom start. To wszystko.

  Pozdrawiam

 3. ważna mieszkanka
  1 grudnia 2014 at 12:46

  O właśnie, kino też powinien otworzyć. „Kino u Pawła” to by było coś ;) a popcorn i colę powinien serwować „bar u Tadka”. Darek niech dalej będzie strażakiem.

 4. swa
  1 grudnia 2014 at 14:31

  Czekamy na efekty zmian w dzielnicach

 5. 1 grudnia 2014 at 16:01

  „sory taki mamy klimat” dla sportu w mieście, nadal

 6. Ernest
  2 grudnia 2014 at 21:42

  O sport zapytaj Mirka Ciołczyka..

 7. korbacz
  5 grudnia 2014 at 08:45

  Przegladając Co Tydzień pierwszy numer po drugiej turze wyborów i czwartej kadencji Pana Pawła Silbertam z nieukrywaną radością, nie znalazłem felietonów dwóch wybitnych publicystów. Maciej Bochenek i Jerzy Kornaś zachęcani przez swojego pryncypała Józefa Matysika, zatruwali powietrze i robili złą krew wśród czytelników C.T..Jednak nie zdołali zniechęcić mieszkańców miasta do ponownego wyboru Pana Silberta na prezydenta Jaworzna. Czyżby dwaj w/w zostali zastąpieni przez arcypłodną, ongiś kandydatkę na prezydenta Jaworzna, aktualną radną RM w Jaworznie Panią Sikorę???

 8. Michał
  8 grudnia 2014 at 09:44

  A gdyby to pani miała decydować, to jakie pomysły zrealizowała by na stworzenie miejsc pracy?
  Proszę coś zaproponować konkretnie.
  Korporacje o których pani mówi nastawione są przede wszystkim na (wy)zysk. Jeden z przykładów.
  https://www.facebook.com/pages/Nie-dla-wyzysku-przez-Amazon-w-Polsce/541820192561653

  http://wyborcza.pl/1,76842,13416416,Pracownicy_Amazona_jak_niewolnicy__Niemcy_likwiduja.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.