Kronika policyjna

Udostępnij na:

kronika policyjnaZapraszamy do lektury kroniki policyjnej!

29 września – poniedziałek

Po godzinie 3 w nocy w dzielnicy Ciężkowice policjanci zatrzymali 3 mężczyzn w wieku od 21-23 lat, którzy dokonali zniszczenia betonowego pola ogrodzeniowego oraz uszkodzenia dwóch przystanków PKM poprzez wybicie szyb.

41-letni mieszkaniec naszego miasta zgłosił, że nieznany sprawca poprzez wybicie dziury w drzwiach wejściowych dokonał włamania do altany na terenie ogródków działkowych w dzielnicy Osiedle Stałe. Z wnętrza został skradziony sprzęt RTV. Poszkodowany straty szacuje na kwotę 650 złotych.

30 września – wtorek

W Jeleniu parę minut po godzinie 10.00 policjanci WRD zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który będąc w stanie nietrzeźwości kierował samochodem osobowym.

1 października – środa

Parę minut przed godziną 11.00 na ulicy Świętego Wojciecha policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który będąc w stanie po użyciu alkoholu kierował samochodem osobowym.

4 października – sobota

Około godziny 09.40 na obwodnicy im. Obrońców Września 1939, 35-letnia mieszkanka Jaworzna kierująca samochodem Opel Corsa wpadła w poślizg i dachowała na poboczu jezdni. W wyniku zdarzenia kierująca doznała potłuczenia barku lewej ręki. Pasażerka pojazdu 4-letnia dziewczynka nie doznała obrażeń ciała ale pozostała na obserwacji w szpitalu. Kierująca pojazdem była trzeźwa.

Parę minut przed godziną 17.00 dyżurny KMP w Jaworznie odebrał telefoniczne zgłoszenie, że na ulicy Staszica nietrzeźwa kobieta prowadzi wózek z małym dzieckiem. W trakcie dalszych czynności ustalono, że 29-letnia mieszkanka Jaworzna, będąc w stanie nietrzeźwości (ponad półtora promila alkoholu w organizmie) sprawowała opiekę nad małoletnim synem w wieku 17-miesięcy. Z uwagi na okoliczności sprawy nietrzeźwa matka została umieszczona w OPUiA w Jaworznie. Małoletni chłopiec został przebadany przez lekarza pediatrę, który stwierdził, że hospitalizacja dziecka nie jest konieczna. W związku z powyższym chłopczyk został umieszczony w Powiatowej Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej w Jaworznie. O zdarzeniu został powiadomiony Sąd Rodzinny, który podejmie decyzję w sprawie nietrzeźwej matki i dalszym losie małoletniego.

5 października – niedziela

Przed godziną 11 na ulicy Krakowskiej policjanci „drogówki” zatrzymali 25-letniego mieszkańca naszego miasta, który będąc w stanie po użyciu alkoholu kierował samochodem osobowym.

Autor: KMP Jaworzno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.