Niezbędnik Obywatela: 1% dla Jaworzna

Udostępnij na:

Niezbędnik obywatela

Jak łatwo i w prosty sposób zaangażować się w życie miasta? Przekaż 1% swojego podatku dla lokalnych organizacji, a one wykorzystają go na wielu płaszczyznach, dzięki temu nasze życie w Jaworznie stanie się jeszcze lepsze.

 Jak co roku większość w nas czeka rozliczenie się z Urzędem Skarbowym. Dzięki uchwale o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z 2004 roku możemy 1% naszych podatków przekazać na rzecz organizacji pożytku publicznego.

A skoro prawo daje nam taką możliwość, dlaczego nie przekazać ich na organizacje które działają w naszym mieście? Ma to z pewnością jeden duży plus. Pieniądze zostaną w naszym mieście, a dzięki nim organizacje pożytku publicznego będą mogły realizować wiele różnych inicjatyw, z których korzystają mieszkańcy.

Dodatkowo nie kosztuje nas to zbyt wiele pracy czy czasu. Wypełniając nasze zeznanie musimy poświęcić tylko kilka chwil na wypełnienie jednej rubryki więcej.

Jak to zrobić. Musimy wpisać nazwę i numer, pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym organizacja, której chcemy przekazać 1% należnego podatku. Baza wszystkich organizacji znajduje się na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Choć można takie dane znaleźć także na stronie poszczególnych organizacji.

Wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać dla organizacji pożytku publicznego., nie może ona jednak przekraczać 1 % podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

I na koniec, którą organizację wybrać? Tutaj wszystko zależy od nas. Dlatego nie będziemy tutaj podawać żadnych propozycji, aby nikt nie poczuł się urażony.

Pamiętajcie, kilka chwil a można, choć w małym stopniu włączyć się w poprawę jakości życia w mieście. Zatem do dzieła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.