Galena będzie mniejsza. Prace ruszą już wkrótce

Udostępnij na:
Galeria Galena w Jaworznie / wizualizacja PA Nova

Galeria Galena w Jaworznie / wizualizacja PA Nova

Na przełomie lutego i marca powinna ruszyć budowa Galeny, czyli galerii w centrum Jaworzna. Obiekt powstanie do listopada 2015 roku.

– Inwestycja będzie realizowana na obszarze 6,2 ha. Powierzchnia najmu to 31.433 m kw. Zaprojektowane jest 835 miejsc parkingowych oraz ponad 100 lokali handlowo-usługowych. Na parterze znajdzie się parking. Na piętrze galeria handlowa, a na 2. kondygnacji strefa rozrywkowo-rekreacyjna z wielosalowym kinem – informuje w rozmowie z Extra Jaworzno Jadwiga Klejdysz, ze spółki PA Nova.

W galerii ma być ponad 100 sklepów i punktów usługowych, w tym między innymi upragnione kino. Według planów będzie to 8-9 sal. Rozmowy z operatorem trwają.

Według innych medialnych doniesień galeria ma być nieco mniejsza niż pierwotnie planowano. Dlaczego? Wszystko przez rezygnację z budowy marketu budowlanego. Firma mająca otworzyć taki sklep zrezygnowała. Mniejszy ma być też hipermarket spożywczy.

Lista komentarzy:

  1. Daniel
    27 sierpnia 2014 at 18:25

    A niedawno się pojawiały plotki, że powstaje drugie Carrefour w Jaworznie. Jestem zadowolony… w połowie, miało być TESCO. GDZIE JEST TESCO na planie parteru galerii? Po co robić zakupy, tam gdzie jest jeden hipermarket? No widać, P.A. Nova buduje nie takie sklepy, co trzeba. Ale najprzynajmniej będzie KFC. Dolewki bezcenne!!!! xD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.