Kronika policyjna

Udostępnij na:

kronika policyjnaZapraszamy do lektury kroniki policyjnej!

18 listopada – poniedziałek

W samo południe w rejonie ulicy Upadowej, policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Jaworzna w wieku 21 i 26 lat, którzy skradli trzy zderzaki z lokomotywy o wartości 3000 złotych. Postępowanie prowadzi KMP w Jaworznie.

W godzinach popołudniowych w dzielnicy Pieczyska, w jednym z mieszkań należącym do 56-letniej kobiety, mundurowi podczas wykonywanych czynności ujawnili nielegalny pobór prądu.

19 listopada – wtorek

Rankiem na ulicy Podwale patrol drogówki zatrzymał do kontroli drogowej samochód Fiat Stilo. W trakcie kontroli okazało się, iż 41-letni kierowca znajduje się po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wskazało 0,3 promila alkoholu.

20 listopada – środa

Przed północą na ulicy Niemcewicza policjanci zatrzymali 22-letniego jaworznianina, który kierował samochodem BMW w stanie nietrzeźwości. Młody kierowca wydmuchał 1,7 promila.

21 listopada – czwartek

Nad ranem 38-letni jaworznianin powiadomił policję o włamaniu do sklepu z papierosami. Nieznany sprawca wyciął otwór w dachu, jednak z wnętrza nic nie skradł ponieważ został spłoszony przez pracowników ochrony. Sprawę bada wydział kryminalny.

22 listopada – piątek

39-letnia mieszkanka Jaworzna zgłosiła, iż nieznany sprawca włamał się do jej pomieszczenia piwnicznego przy al. Piłsudskiego, skąd skradł łyżwy, narty oraz sportowy sprzęt treningowy. Pokrzywdzona straty oszacowała na sumę 900 złotych.

Wieczorem na ulicy Grunwaldzkiej patrol policji zatrzymał 17-latka, który posiadał przy sobie narkotyki marihuany. Czynności w tej sprawie przejęli kryminalni.

23 listopada – sobota

W środku nocy na al. Piłsudskiego policjanci prewencji zatrzymali 26-letniego jaworznianina, który po pijanemu kierował samochodem Opel Astra. Badanie alkomatem wykazało kierowcy ponad 2 promile.

24 listopada – niedziela

Nieznany sprawca z nieczynnego torowiska na szlaku kolejowym Pieczyska-Szczakowa dokonał kradzieży około 2000 metrów drutu jezdnego i liny nośnej. Straty w toku ustalania na szkodę PLK Jaworzno-Szczakowa.

W godzinach popołudniowych w jednym z lokali gastronomicznych w centrum miasta doszło do kradzieży. Sprawca wykorzystał nieuwagę 23-letniego jaworznianina i z kieszeni jego kurtki skradł telefon komórkowy marki LG L7II wartości 600 złotych.

Pracownik ochrony sklepu przy ulicy Matejki zatrzymał 51-letniego mieszkańca Jaworzna, który celowo rozbił szybę w ladzie chłodniczej. Wandal został przekazany patrolowi policji. Straty w toku ustalania.

Autor: KMP Jaworzno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.