Kronika policyjna

Udostępnij na:

kronika policyjnaW minioną środę policyjni wywiadowcy zatrzymali 17-letniego jaworznianina, który na przystanku PKM przy ulicy Promiennej pobił kontrolera biletów. 27-letni mieszkaniec Katowic doznał złamania zęba oraz ogólnych potłuczeń. Zapraszamy do lektury kroniki policyjnej!

4 listopada – poniedziałek

W godzinach rannych na ul. Korczyńskiego patrol drogówki zatrzymał 35-letni jaworznianina, który kierował samochodem marki VW Golf pomimo wyroku sądu dotyczącego zakazu kierowania samochodami. Ponadto policjanci ustalili, że kierowca jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wskazało ponad 1 promil alkoholu.

5 listopada – wtorek

82-letni jaworznianin zgłosił, że dwóch nieznanych mężczyzn pod pretekstem odczytu licznika energii elektrycznej weszło do jego mieszkania w dzielnicy OTK, a następnie „inkasenci” skradli oszczędności w kwocie 5.500 złotych. Sprawę bada wydział kryminalny.

Nieznany sprawca włamał się do domu jednorodzinnego przy ulicy Sulińskiego. Złodziej wykorzystał nieobecność domowników i skradł laptop Acer, dysk zewnętrzny Seagate, iPad Apple, aparat fotograficzny Panasonic oraz biżuterię złotą i srebrną na łączną sumę strat 10.000 złotych.

7 listopada – czwartek 

Funkcjonariusze jaworznickiej Straży Miejskiej podczas wykonywanych czynności służbowych na Pl. Górników zostali słownie znieważeni przez 29-letniego mężczyznę. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

8 listopada – piątek 

Nieznany sprawca włamał się do sklepu spożywczego przy ulicy Wygoda, gdzie z wnętrza skradł dokumenty osobiste, komputer marki Asus, produkty spożywcze i kilkadziesiąt paczek papierosów. 62-letni pokrzywdzony straty oszacował na 3.500 złotych.

Po południu w jednym z mieszkań przy ulicy Sempołowskiej doszło do kradzieży pieniędzy. 86-letni właściciel mieszkania po krótkiej rozmowie z „uprzejmą nieznajomą” stwierdził brak 3.000 złotych.

W godzinach rannych na ulicy Sulińskiego drogówka zatrzymała do rutynowej kontroli samochód Skoda Fabia. W trakcie kontroli okazało się, iż 47-letnia kobieta znajduje się w stanie nietrzeźwym. Badanie alkomatem wykazało mieszkance Jaworzna 0,7 promila.

9 listopada – sobota

Pracownicy SOK zatrzymali 36-letniego mieszkańca Sosnowca, który usiłował skraść elementy miedziane z stojącego elektrowozu. PKP Cargo starty określiło na 1000 złotych. Pijany sprawca trafił do Izby Wytrzeźwień.

Skuteczny monitoring

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.